مهر کیمیا تدبیر تامین تجهیزات برق، مکانیک و ابزار دقیق

مهر کیمیا تدبیر

تـامیـن تـجـهـیـزات ابـــــزار دقیق سیستم کنتـرل، برق و مـکانیک

برزیل دلار آمریکا را برای افزایش تجارت با ایران کنار می گذارد

 • وزیر بازرگانی برزیل اعلام کرد که برای دور زدن تحریمهای باقی مانده ایالات متحده، برزیل حاضر است در معاملات خود با ایران دلار آمریکا را کنار بگذارد.
 • به گزارش خبرگزاری رویترز از برازیلیا، آرماندو مونترو، وزیر بازرگانی برزیل اعلام کرد که این کشور برای معاملات تجاری با ایران، حاضر است به جای دلار آمریکا از یورو یا دیگر ارزها استفاده کند تا از محدودیتهای ناشی از تحریمهای باقی مانده ایالات متحده علیه تهران دوری کند.

  وی همچنین اعلام کرد که احتمال دارد دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل، در سال جاری میلادی به ایران سفر کند.

  وزیر بازرگانی برزیل گفت: اکنون همه برای معامله با ایران رقابت دارند و ظرفیت بازرگانی این کشور بسیار بالاست؛ ما برای پرداختها، نوع آنها و ارز مورد استفاده، راهکارهایی خواهیم یافت.

  مونترو اعلام کرد که برزیل قصد دارد مبادلات تجاری خود را با ایران سه برابر کند و تا سال ٢٠١٩ میلادی به پنج میلیارد دلار برساند.

  به گفته وی، برزیل به صادرات هواپیما، خودرو و دستگاههای صنعتی به ایران و واردات ال ان جی از این کشور علاقمند است.

  هفته گذشته، رئیس جمهوری برزیل پس از دیدار با سفیر ایران، تحریمهای ناشی از قطعنامه های سازمان ملل را پایان داد و نسبت به افزایش همکاری تجاری دو کشور ابراز امیدواری کرد.

  روشن نیست که اقدام برزیل برای دور زدن نظام مالی آمریکا چه پیامدهایی برای روابط دو کشور خواهد داشت. سفارت آمریکا در برزیل به درخواست برای اظهار نظر درباره این مسئله پاسخ فوری نداد.